گل بنتونیت در حفاری: تضمین کیفیت با روش‌های حرفه‌ای شرکت آروشا پودر

هزینه های بالای حفاری و شمع زنی به شیوه های سنتی و ایجاد خسارت های گاه و بی گاه در نتیجه پوشش دهی نامناسب دیواره ها، شرایطی را برای استفاده از گل بنتونیت در حفاری به وجود آورده است، به نحوی که در حال حاضر بهره‌برداری از این ترکیبات جزو الزامات در این صنعت می باشد.

گل بنتونیت در حفاری

دلیل استفاده از گل بنتونیت

بر مبنای تجربیات فعالان در صنعت حفاری برای انجام عملیات شمع زنی و حفاری وجود یک ترکیب محافظتی که بتواند از گودال های ایجاد شده در فرایند های موقت و در فرایند های طولانی مدت حفاظت کند ضروری به نظر می ‌رسد.

محافظت از پوشش ها در برابر فشارهای ایجاد شده از جمله آیتم هایی است که از بهره برداری از گل بنتونیت انتظار می ‌رود؛ بنتونیت حفاری با قابلیت های متفاوتی می تواند پاسخگوی تمامی نیاز های صنعتگران فعال در حفاری جهت تضمین ایمنی و پایداری حفره های نفتی و گاز باشد.  این ترکیبات دچار ریزش نمی شوند و به هیچ عنوان با خاک واکنش نمی دهند و به همین دلیل قابلیت آب بند کردن چاه ها را دارند، این فرآورده های معدنی همچنین از تجمع لجن و مواد زائد در سطح و دیواره های ناحیه حفاری جلوگیری می کنند.

مرکز تولید بنتونیت فله یزد
>>

آنالیز فیزیکی بنتونیت چاه ارت

Measure Element
300-700 Water absorption
22-25 Swelling    ml/gr2
4-8 Humidity    %
86 Montmorillonite    %
100-110 Cation exchange capacity   mEq/100mgr

کاربردهای گل بنتونیت

گل بنتونیت، زمینه های کاربری بی شماری دارد؛ از این ترکیبات معمولاً در صنایع فولاد و صنایعی که با فرایند های ریخته گری سر و کار دارند جهت ساخت ماسه ریخته گری استفاده می شود؛ این تولیدات در تهیه گازوئیل و روغن های بی رنگ به عنوان کاتالیزور به بهره‌ برداری می‌ رسند و به راحتی تجزیه و رقیق کردن رنگ ها را ایجاد می نمایند.

از گل حفاری به عنوان یک ماده چسبنده در دندان سازی هم استفاده می‌ شود، این تولیدات در صنایع کشاورزی به عنوان آفت کشی استفاده شده و مزیت های زیادی را ایجاد می کنند.

شرکت تولید بنتونیت حفاری

بزرگترین شرکت تولید بنتونیت حفاری استاندارد های تعریف شده در بحث تولید این محصولات را مد نظر قرار می دهد چون معمولا بنتونیت های متنوع در کشور ما قابل بهره‌برداری هستند و در حفاری هر یک از چاه‌ های نفت و گاز نمونه های متفاوتی از این تولیدات به مصرف می رسند تا نتایج مثبت به دست آید.

شرکت تولیدی آروشا پودر بر مبنای نیاز صنعتگران، این تولیدات را ارائه می نماید و حتی در مورد مشخصات فیزیکی و شیمیایی این محصولات اطلاعات تکمیلی در اختیار خریداران قرار داده تا آنها بتوانند با چشم بازتر خرید این تولیدات را متناسب با نیاز به انجام برسانند.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 41

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت