کربنات کلسیم مخصوص چسب و درزگیر

4.8
(41)

کربنات کلسیم مخصوص چسب و درزگیر دارای خصوصیات ویژه ای می باشد که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد . واحد های تولید انواع چسب می توانند کربنات کلسیم مورد نیاز خود را از کارخانجات آروشا با قیمت مناسب تهیه نمایند .

کربنات کلسیم مخصوص چسب و درزگیر

فرآیند مش بندی کربنات کلسیم

فرایند مش بندی کربنات کلسیم در بین شرکت های تولید کننده این محصولات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد چرا که بر اساس تبدیل های استاندارد مش بندی محصولات باید به نحوی باشد که مطابقت لازم را با نیاز صنعتگران و تولیدکنندگان مختلف داشته باشد. متاسفانه در گذشته برای مش بندی کربنات کلسیم از روش‌ های دقیقی استفاده نمی شد و این محصولات به صورت تقریبی در مش بندی های مختلفی به فروش می رسیدند. در ولی در حال حاضر با در نظر گرفتن اهمیت فرایند مش بندی کربنات کلسیم، کارخانه ها و شرکت های تولید کننده موفق، به صورت دقیق و بر اساس استانداردهای جهانی  مش بندی این محصولات را مشخص می نمایند و بسیاری از صنایع بر اساس همین جدول های استاندارد  نوع مش بندی خود را اعلام کرده و خرید این محصولات را به انجام می ‌رسانند. میکرونیزه کردن کربنات کلسیم فرآیند بسیار دشواری است و بر اساس همین مورد هزینه‌ های زیادی را برای تولید کنندگان ایجاد می نماید. هر چقدر مش بزرگتر از این محصولات تولید گردد. فرآیندهای دشوارتر و مقدار محصول تولید شده هم کمتر خواهد بود و به همین دلیل کربنات کلسیم در بالاترین مش بندی دارای قیمت بسیار بالایی می باشد. شایان ذکر است که برخی از صنایع به مش کربنات کلسیم از ۵۰ تا ۸۰۰ نیازمند هستند با این حال تولید کربنات کلسیم با مش ۳۵۰۰ هم دیده می‌ شود.

کربنات کلسیم مخصوص چسب و درزگیر

تاثیر مش بندی بر قیمت پودر کربنات کلسیم

بدون شک مش بندی کربنات کلسیم در تعیین قیمت نهایی این پودر های میکرونیزه تاثیر بسیار زیادی دارد زیرا دانه بندی ذرات این پودر های میکرونیزه فرایند هزینه بری است و هر چقدر اندازه ذرات این ترکیبات ریزتر باشد یعنی مش بندی آنها بزرگتر است و زمان و انرژی بیشتری برای تولید آنها مصرف شده است. در نتیجه قیمت پایانی این پودر ها بیشتر خواهد بود. می توان اظهار داشت که  عوامل بسیار بیشتری در تعیین قیمت این محصولات تأثیرگذار هستند که در این میان می ‌توان به درصد خلوص، رسوبی و سنتز بودن کربنات کلسیم و رنگ پودر کربنات کلسیم اشاره کرد. نوع بسته بندی تولیدات کربنات کلسیم در بین کمپانی های تولید کننده با توجه به سفارش مصرف کنندگان متنوع می باشد.  به عنوان مثال برخی از کارخانه ها در این زمینه از کیسه های معمولی یا پلی اتیلن یا پارچه استفاده می نمایند و چگونگی بسته بندی کردن این ترکیبات می تواند در تعیین قیمت نهایی آنها تاثیر داشته باشد. عامل دیگری که در تعیین قیمت پودر میکرونیزه کربنات کلسیم تاثیر دارد، نوع طبیعی و سنتزی این محصولات است با دقت به کیفیت بیشتر کربنات کلسیم سنتزی و رسوبی، قیمت این محصولات به مراتب بیشتر از کربنات کلسیم میکرونیزه می باشد.

عرضه مستقیم کربنات کلسیم بوشهر
>>

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 800 مش

Element Measure
appearance white micronized powder
white micronized powder 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 26

نقش کربنات کلسیم در تولید چسب و درزگیر

کربنات کلسیم مخصوص آروشا در تولید چسب ، نقش پر کننده ساختار چسب را بر عهده دارد . استفاده از کربنات کلسیم آروشا در ساختار چسب موجب کاهش قیمت تولید چسب و در نتیجه افزایش حاشیه سود تولید کننده می گردد . همچنین این پرکننده مخصوص ، موجب توان دهی رشته های سریشم می شود . از جمله خواص کربنات کلسیم مخصوص چسب آروشا ، بهبود استحکام چسب می باشد . کربنات کلسیم مخصوص چسب آروشا در تولید چسب های پلیمری ، باعث کاهش انقباض رشته های پلیمری در موقع سخت شدن می گردد. در نتیجه از ایجاد هر گونه تنش در خط سریشم جلوگیری بعمل می آید .

کربنات کلسیم آروشا به لحاظ فرمولاسیون خواص روان شدن چسب را قبل از سخت شدن تغییر می دهد و باعث بهبود خواص مکانیکی نهایی می شود. کربنات کلسیم آروشا بدلیل نرم بودن و نامحلول بودن به صورت گسترده در واحدهای تولید چسب و و درزگیر مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات کلسیم خاصیت نسبتا قلیایی دارد و در نتیجه با بسیاری از رزین ها سازگار می باشد. کربنات کلسیم مخصوص چسب آروشا به حفظ ویسکوزیته (viscosity) و استحکام محصول کمک خوبی می کند .
کربنات کلسیم آروشا از شفافیت(brightness) بالا و دانبه بندی ریز و نرم جهت استفاده در صنعت چسب برخوردار می باشد.


کربنات کلسیم مخصوص چسب لاتکس

نقش پودر کربنات کلسیم در تولید محصولات

کربنات کلسیم یک ماده مهم بسیاری از محصولات است. به عنوان ماده سفید کننده در رنگ ها ، صابون ها ، محصولات هنری ، کاغذ ، پولیش ، محصولات بتونی و سیمان استفاده می شود. در بسیاری از محصولات آرایشی از جمله مواد شستشوی دهان ، کرم ها ، رب ها ، پودرها و لوسیون ها به عنوان پرکننده و سفید کننده استفاده می شود. این ماده به طور طبیعی و به عنوان یک افزودنی در تولید مواد غذایی و آشامیدنی کلسیم رژیم غذایی ، برای تنظیم pH و به عنوان تثبیت کننده موجود است.


همچنین از این ماده به عنوان منبع کلسیم در خوراک دام استفاده می شود. این ماده در کودها و نرم کننده های خاک و در بسیاری از فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. همچنین به عنوان یک آنتی اسید به عنوان ماده حجیم کننده و سفید کننده در داروهای بسیار گسترده استفاده می شود. از کربنات کلسیم نیز در تصفیه آب برای کاهش اسیدیته و افزایش قلیایی آبهای طبیعی اسیدی استفاده می شود.

کربنات کلسیم مخصوص چسب لاتکس

کربنات کلسیم نقش‌های مهمی در تولید چسب لاتکس دارد. یکی از نقش‌های اصلی آن، استفاده به عنوان مواد پرکننده یا فیلر در چسب است. کربنات کلسیم قادر است خواصی مانند مقاومت، سختی و ویسکوزیته چسب لاتکس را بهبود بخشید. علاوه بر این، کربنات کلسیم به کنترل رئولوژی چسب کمک می‌کند، یعنی توانایی چسب برای جریان و چسباندن به سطوح موردنظر را مدیریت می‌کند.
کربنات کلسیم تولید شده در کارخانه آروشا پس از انتخاب بهترین سنگ کربنات از معادن بکر و با درجه خلوص بالا طی فرآیند های علمی و فنی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته روز ، تولید و به بازار مصرف عرضه می شود . جهت تهیه محصول مورد نظر خود با مشاوران فروش مجموعه کارخانجات آروشا تماس حاصل فرمائید .

استفاده از کربنات کلسیم در چسب لاتکس چندین مزیت را به همراه دارد. اولاً، کربنات کلسیم می‌تواند هزینه تولید چسب را کاهش دهد زیرا به عنوان یک پرکننده اقتصادی قابل استفاده است و می‌تواند جایگزینی برای مواد پرکننده دیگری باشد که هزینه بیشتری دارند. ثانیاً، با استفاده از کربنات کلسیم، خواص فیزیکی چسب لاتکس مانند استحکام کششی، سختی و پایداری ویسکوزیته بهبود می‌یابد. سوماً، کربنات کلسیم بهبود کارایی استفاده از چسب لاتکس را افزایش می‌دهد و قدرت چسبندگی آن را به سطوح مختلف افزایش می‌دهد.
کیفیت کربنات کلسیم برای تولید چسب لاتکس بسیار مهم است. برخی از عواملی که برای به دست آوردن کربنات کلسیم با کیفیت مهم هستند شامل نرم بودن پودر، خلوص ، حلالیت و میزان مناسب کلسیم هستند. کربنات کلسیم با کیفیت مناسب، نتایج بهتری در تولید چسب لاتکس ارائه می‌دهد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.8 / 5. تعداد موافقین : 41

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

اگر در جستجوی مواد اولیه با کیفیت هستید

ما اینجا هستیم تا بهترین فرآورده های معدنی میکرونیزه را در اختیار شما قرار دهیم

گروه صنعتی کارخانجات آروشا، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فرآورده‌های معدنی با کیفیت در ایران، با تمرکز بر تولید محصولات با کیفیت و استفاده از فناوری‌های پیشرفته، در صنایع مختلف فعالیت می‌کند. این گروه صنعتی با داشتن کارخانجات و واحدهای تولیدی مجهز و تیم متخصص، توانسته است به عنوان یکی از مراکز پیشرو صنعت معدن و فرآورده‌های معدنی در ایران شناخته شود.