پودر تالک: رازهای ناگفته از تولید با کیفیت آروشا پودر

4.9
(41)

طریقه استخراج و فرآوری کانی های تالک برای تولید محصولاتی با کمترین ناخالصی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد و در حال حاضر بیشترین موارد استخراج کانی های تالک از معادن روباز دیده می ‌شود که به صورت انفجار و تا حدودی خرد کردن در عملیات استخراج انجام می شود.

سنگ های معدنی با بالاترین درجه کیفی در این میان به صورت عملیات مرتب سازی انتخابی تولید می گردند و یک نکته جالب در فرایند های استخراج آنها این است که مراقبت های ویژه انجام می پذیرد تا از آلوده شدن سنگ ها و کانی های تالک به موادی مانند آزبست جلوگیری شود چرا که وجود این ترکیب باعث می گردد که سنگ های برای بهره ‌برداری مناسب نبوده و معمولاً وجود این ناخالصی ها مشکلاتی را در فرایند های خرد کردن و فرآوری سنگ ها ایجاد می نماید.

سنگ های خرد شده در معادن به کارخانه هایی دارای آسیاب های مختلف برده می شوند تا در آنجا به ذرات ریزتری تبدیل شوند و در این زمینه از پردازش های مکانیکی یا از روش های شناورسازی کف برای از بین بردن ناخالصی های ایجاد شده نیز استفاده می گردد و در این میان سنگ معدنی چرب تولید شده از نظر اندازه ذرات، روشنایی، ترکیب و سایر خصوصیات مورد نظر مشتری برآورد و فرآوری می شود.

پودر تالک

پودر تالک سفید

پودر تالک سفید به عنوان نرم ترین ترکیب معدنی در صنعت پلاستیک مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد و ویژگی های مخصوص ان همچون مقاومت بالا و همچنین نفوذپذیری کم شرایطی را برای ایجاد اثرات مثبت در تولید پلاستیک ها فراهم کرده است، به نوعی که در حال حاضر تولید کنندگان از این ترکیب به عنوان بهترین پر کننده استفاده می نمایند.

تمام خصوصیات گفته شده برای این پودر ابگریز معدنی به ساختار صفحه ای آن نسبت داده می‌شود و نسبت ابعاد پرکننده‌ های تالک در صنعت پلاستیک سازی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد؛ جالب است بدانید این ترکیب علاوه بر صنعت پلاستیک در تولید لوازم آرایشی و همچنین در صنعت رنگ هم کارایی های ویژه ای را به خود اختصاص می ‌دهد،  معمولاً پودر سفید رنگ موجود در تمامی لوازم آرایشی که باعث نتیجه عالی بر روی پوست می شود همان پودر تالک است و از این محصول با هدف جلوگیری از افزایش سطح ظاهری محصولات آرایشی و جذب رطوبت توسط آنها استفاده می گردد.

کاربرد پودر تالک در صنعت رنگ نیز در سال ‌های اخیر حائز اهمیت شده است و در حال حاضر به عنوان بهترین پر کننده و پوشش دهنده از این پودر استفاده می شود، این پودر معدنی با کیفیت باعث افزایش پوشش و مقاومت محصولات در برابر آب و هوای مختلف می شود.

همچنین این پودر صابونی معدنی یک اثر مانع بر روی سطوح ایجاد می ‌کند که نفوذ آب و عوامل خورنده را به رنگ ها و پوشش ها به حداقل می رساند و از این طریق اثرات مثبت آن ایجاد می گردد؛ همچنین بهتر است بدانید در سال‌ های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و با هدف افزودن ویژگی های مفید به کود های زیستی و کشاورزی استفاده از این پودر معدنی با کیفیت بسیار رایج شده است و این محصول به طور موثر به عنوان حامل کود های زیستی و آفت کش ها و حشره کش ها مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد.

پودر تالک

آنالیز پودر تالک افغان

آنالیز پودر تالک افغان به صورت دقیق توسط واردکنندگان و یا تولید کنندگان این محصولات در آزمایشگاه های به خصوصی انجام می پذیرد و در مرحله بعد تمامی مشخصات فیزیکی و شیمیایی این پودر صابون معدنی در یک برگه گنجانده شده و به خریداران و متقاضیان داده می ‌شود؛ شایان ذکر است که در بررسی آنالیز کیفی پودر تالک میزان درصد عناصر تشکیل دهنده آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، این ترکیبات در طبیعت به صورت خالص یافت نمی‌شوند و معمولاً در تمامی سنگ های دگرگونی و در رده سیلیکات های ورقه ای پیدا می شوند و بر اساس منطقه استخراج ممکن است ناخالصی های آن ها با یکدیگر کاملا متفاوت باشد، در هر صورت ترکیبات خالص آنها دارای مقداری سیلیس، اکسید منیزیم و مقداری آب می باشد.

رنگ این ترکیبات بین سفید، سبز کم رنگ، خاکستری متمایل به سبز و همچنین سبز تیره و بسته به نوع ناخالصی و درجه خلوص نیز متفاوت می باشد؛ در آنالیز کیفی این محصولات از لحاظ شکل ظاهری، بلور های مسطح در ساختار تولیدی تالک دیده می ‌شود و اغلب ساختمان ‌های داخلی آنها به صورت ورقه ای یا توده ای است که باعث می گردد صفحات نازک ولی بدون خاصیت ارتعاشی بر روی یکدیگر ایجاد شوند.

پودر معدنی تالک دارای جلای مرواریدی نیمه شفاف است و با داشتن خاصیت لمس چرب کاربرد های ویژه‌ ای دارد؛ وزن مخصوص این محصولات در نمونه های ناخالص و خالص بسیار متغیر است ولی در برگه های آنالیزی آنها وزن مخصوص بین ۷ تا ۸ متغیر اعلام می گردد؛ شایان ذکر است که در صورت خالص بودن این پودر آبگریز معدنی دارای سختی با عدد ۱ می باشد و در صورت ناخالص بودن این عدد دچار تغییراتی می شود.

کارخانه تولید پودر تالک ایزوگام
>>

مرکز عرضه کربنات کلسیم ساوه

پودر تالک در ایزوگام

دلایل بی شماری برای بهره ‌برداری از پودر تالک در صنعت ایزوگام گزارش شده است که یکی از مهمترین آنها دوام و پایداری ایزوگام ها می باشد و به جرأت می ‌توان گفت از این پودر آبگریز معدنی در تولید عایق های ایزوگام با هدف تثبیت مواد اولیه استفاده می گردد و اضافه کردن این پودر معدنی به مواد اولیه باعث جلوگیری از تجزیه و از بین رفتن قیر مورد استفاده در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب می شود.

جالب است بدانید استاندارد هایی برای استفاده از این گرد سفید رنگ در اندازه های مختلف در صنعت به ثبت رسیده است که حتماً باید رعایت گردد چرا که کاهش و افزایش اندازه استفاده از این محصولات می تواند دوام و پایداری ایزوگام ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

این پودر صابون معدنی به عنوان یک افزایش دهنده ایستایی لایه های عایق هم در شیره اصلی ایزوگام‌ های استفاده می گردد و در این میان تأثیرات مثبتی از این پودر های معدنی به چشم می خورد.

نقش دیگر این پودر معدنی با کیفیت به عنوان یک جداکننده دیده می شود؛ از آنجایی که ایزوگام های تولید شده بعد از اتمام مراحل تولیدی باید در انبار هایی ذخیره گردند تا در زمان مناسب وارد بازار شوند، در این میان از پودر صابونی معدنی استفاده می شود تا از به هم چسبیدن لایه های ایزوگام‌ به یکدیگر جلوگیری گردد؛ با گرم شدن هوا به دلیل نرم تر شدن قیر موجود در ایزوگام ها امکان به هم چسبیدن آنها چندین برابر می گردد، اما اگر پودر تالک به اندازه کافی در این میان استفاده شده باشد، مسلماً از این اتفاق و چسبندگی عایق ها به یکدیگر جلوگیری می گردد.

با در نظر گرفتن اثرات مثبت پودر تالک در صنعت ایزوگام باید محصولی انتخاب گردد که تاثیرگذاری مثبت آن قابل توجه تمامی تولیدکنندگان باشد و بر اساس استاندارد های تعریفی در بین تولید کنندگان انواع ایزوگام معمولاً در تولید این محصولات از پودر تالکی استفاده می شود که دارای رنگ روشن و عیار پایین می باشد چرا که در این شرایط قیمت محصولات مناسب تر بوده و برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

جدول آنالیز پودر تالک افغان

Element (%)Measure
sio2 52.41
k2o 0.01
p2o5 0.06
al2o3 1.52
tio2 0.10
fe2o3 2.8
mgo 36.74
cao 0.75
na2o 0.01

تولید پودر تالک

انواع پودر تالک معدنی بعد از اکتشاف و استخراج سنگ های معدنی مربوطه از معادن توسط تجهیزات خاصی تولید می شوند و فرایندهای تبدیل سنگ های معدنی به قطعات کوچکتر و پودرهای ریزتر تحت عنوان کوبش در نظر گرفته می شود و در این میان از تجهیزات و دستگاه های قدرتمند و حرفه ای استفاده می گردد.

مرحله آسیاب کردن پودر معدنی تالک از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد و در واقع در بین تولیدکنندگان جزو عملیات خاصی است که حتماً باید به کمک آسیاب های حرفه ای و صنعتی مجهز و به روز انجام پذیرد و در این شرایط تولید کننده ها قادر هستند ترکیبات به دست آمده را به صورت کاملاً مجزا انبار کرده و نگهداری نمایند.

عملیات خردایش در مراحل تولید انواع پودر معدنی تالک دارای امکاناتی هستند که به راحتی می توانند انواع مختلف پودر های معدنی را در مش بندی های متنوع تولید نمایند و این تجهیزات معمولاً شامل دستگاه های بالمیل، جت میل و آسیاب های کوچک و بزرگ هستند.

در هر صورت می‌ توان گفت به کارگیری تکنولوژی های برتر توانایی لازم را برای تولید پودر تالک در مش بندی های متنوع را به تولیدکنندگان می‌ دهد و از از آن طرف مصرف کنندگان می توانند بر اساس استاندارد های تعریف شده در حوزه کاری خود، این پودر آبگریز معدنی را به کار گرفته و از اثرات مثبت آن نهایت بهره را ببرند.

در بحث تولید پودر تالک به کارگیری تجهیزات برتر علاوه بر افزایش کیفیت و تنوع تولید می ‌تواند در کاهش قیمت نهایی محصولات و همچنین کوتاه کردن زمان تولید تاثیر داشته باشد و این نکته بسیار بیشتر از دیگر موارد، قابل توجه تولید کنندگان در سال های اخیر قرار گرفته است و اکثر شرکت ‌های فعال در این میان، محصولاتی را با تضمین کیفیت و قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

فروش پودر کربنات کلسیم کوتد شده

قیمت پودر تالک

قیمت و کیفیت پودر تالک به عنوان یکی از اصلی ترین مواد اولیه خام برای به کارگیری در سطوح مختلف صنعت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در راستای همین امر بیشتر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این محصولات بر روی قیمت تاکید بسیار زیادی دارند؛ جالب است بدانید در تعیین قیمت پودر تالک همانند دیگر ترکیبات معدنی پارامتر های بسیار زیادی دخیل هستند که هر کدام می ‌توانند تاثیرگذاری خود را به نوعی در این میان ایجاد کرده و کاهش و افزایش قیمت محصولات را در شرایط مختلف فراهم آورند.

بر اساس تحقیقاتی که به انجام رسیده است مهمترین عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت پودر تالک معادن و مناطقی است که استخراج سنگ های معدنی تالک با درجه خلوص های مختلف انجام می پذیرد؛ البته دستگاه ها و تجهیزات به کار گرفته شده در معدن نیز در این میان اهمیت فوق‌العاده بالایی را به خود اختصاص می ‌دهد و بر اساس این گفته هر چقدر سنگ های معدنی که از معادن استخراج می گردند درجه خلوص بالاتری داشته باشند مسلما مقدار محصول به دست آمده بیشتر خواهد بود و این پارآمتر می ‌تواند در کاهش قیمت نهایی این پودر های معدنی تاثیر مثبت داشته باشد.

بعد از گذشت این مرحله تکنولوژی های به کار گرفته شده در خطوط تولیدی این پودر های معدنی نیز می‌ تواند تعیین کننده قیمت نهایی آنها باشد و بر اساس این مورد آن دسته از شرکت هایی که از تجهیزات بهینه و خطوط تولیدی پیشرفته استفاده می نمایند، مسلما محصولاتی را با حداقل قیمت در قیاس با رقبا به بازار های هدف ارائه می دهند و از این طریق می‌ توانند سهم بیشتری را از فروش این محصولات نصیب خود نمایند؛ در هر صورت می توان گفت مجموعه صنعتی آروشا پودر یکی از موفق ترین شرکت های تولیدکننده پودر تالک است که با حداقل قیمت انواع این پودر آبگریز معدنی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

خرید پودرتالک

معمولاً کارخانه‌ داران و صاحبان صنایع بزرگ متمایل به خرید انواع پودر تالک باکیفیت هستند و خرید این پودر معدنی بهتر است با مشورت کارشناسان فعال در این زمینه انجام پذیرد چرا که اگر در خرید این تولیدات خطایی رخ بدهد، کیفیت محصولات نهایی تحت ‌الشعاع قرار گرفته و در نهایت تولید کنندگان از فعالیت ‌های خود بازدهی لازم را به دست نخواهند آورد؛ به عنوان مثال در خرید پودر تالک در بهترین کیفیت باید توجه شود که محصول خریداری شده دارای آزبست نباشد و در حقیقت می توان گفت وجود آزبست در این پودر های معدنی نشان دهنده کیفیت پایین می باشد و حتی در صورت وجود این ترکیبات نمی توان از پودر تالک در صنایع مختلف استفاده نمود.

بهتر است این گونه بیان شود که کیفیت و اصالت این فرآورده های معدنی نشان دهنده و تعیین کننده قیمت نهایی آن ها می باشد؛ با دانستن این اطلاعات مسلما بیشتر خریداران و متقاضیان به دنبال مراکز معتبری برای خرید بهترین پودر تالک خواهند بود، همان طور که اشاره کردیم مجموعه صنعتی آروشا پودر یک انتخاب ایده آل برای تمامی مصرف کنندگان و خریداران می باشد چرا که همواره تلاش می نماید محصولات خود را باب میل تمامی متقاضیان به بازار های هدف ارائه نماید.

انعطاف پذیری مجموعه آروشا پودر در امر بسته بندی و فروش محصولات نیز حائز اهمیت می باشد و توانسته است در سال‌ های اخیر رضایتمندی متقاضیان بسیار زیادی را جلب نماید؛ در این مجموعه تولید کننده متقاضیان می توانند در ارتباط با مشاورین، در مورد نحوه بسته بندی محصولات نظر نهایی خود را اعلام نمایند.

فروش پودرتالک صنعتی

فروش پودر تالک صنعتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب اولویت اصلی فعالیت شرکت‌ های تولیدکننده و واردکننده این محصولات است چرا که این ترکیب معدنی با کیفیت در بسیاری از صنایع حساس و صنایع تولیدی به کار گرفته می ‌شود و خریداران و متقاضیان زیادی برای خرید بهترین محصولات در بازار وجود دارند و تامین کنندگان برتر می توانند سهم فروش بیشتری را از آن خود کرده و محصولات باکیفیت را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

در فروش پودر تالک صنعتی تنوع این محصولات جزو مهمترین مباحث برای خریداران می باشد چرا که این پودر های آبگریز معدنی در سال ‌های اخیر با تنوع فوق العاده بالایی تولید شدند و از نظر مشخصات فیزیکی و ظاهری با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند و متناسب با حوزه کاری اکثر صنعتگران مورد استفاده واقع می شوند.

خرید و فروش پودر تالک صنعتی به صورت بسته بندی یا فله انجام می پذیرد و این پارامتر می تواند کاملا اختیاری بوده و خریداران بر اساس نیاز خود و بودجه‌ ای که دارند این اقدام را به انجام برسانند؛ شایان ذکر است که در فروش محصولات به صورت فله هزینه های مربوط به بسته بندی کردن از بین می‌ رود و این در کاهش قیمت نهایی تاثیر مثبت می گذارد و برای آن دسته از خریدارانی که به صورت عمده به این محصولات نیازمند می باشند این اقدام یک راهکار بسیار مناسب می باشد.

شما مشتریان گرامی اگر قصد خرید بهترین پودر تالک صنعتی را دارید با مشاورین شرکت آروشا پودر ارتباط برقرار کرده و بعد از دریافت اطلاعاتی از کیفیت و نمونه های متفاوت محصولات، ثبت سفارشات خود را انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن محصولاتی باب میل شما برایتان ارسال گردد.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 41

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

اگر در جستجوی مواد اولیه با کیفیت هستید

ما اینجا هستیم تا بهترین فرآورده های معدنی میکرونیزه را در اختیار شما قرار دهیم

گروه صنعتی کارخانجات آروشا، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فرآورده‌های معدنی با کیفیت در ایران، با تمرکز بر تولید محصولات با کیفیت و استفاده از فناوری‌های پیشرفته، در صنایع مختلف فعالیت می‌کند. این گروه صنعتی با داشتن کارخانجات و واحدهای تولیدی مجهز و تیم متخصص، توانسته است به عنوان یکی از مراکز پیشرو صنعت معدن و فرآورده‌های معدنی در ایران شناخته شود.