تولید کاغذ از کربنات کلسیم

4.9
(40)

تولید کاغذ با کربنات کلسیم مزایای قابل توجهی را ایجاد می نماید و به کمک این محصولات، از چوب در تولید کمتر استفاده می شود؛ مقوا تولید شده به کمک کربنات کلسیم از چنان کیفیت و مقاومت برخوردار هستند که به کاغذ سنگی و کاغذ معدنی نیز معروف هستند.

آنالیز فیزیکی کربنات کلسیم 3500 مش

Element Measure
appearance white micronized powder
whiteness 95.5%
moisture 0.2%
specific gravity 2.7
ph value 9
oil absorption 35

تولید کاغذ از کربنات کلسیم

شاید بتوان مهمترین مزیت بهره برداری از کربنات کلسیم در صنعت کاغذ را حفاظت از محیط زیست و کره زمین دانست چون این ترکیبات نقش مهمی را به جای چوب درختان در تولید انواع کاغذ های سلولوزی برعهده می‌ گیرند و در واقع با استفاده از آنها در حجم های بالا از قطع درختان جلوگیری می‌ شود و در پی این فعالیت آب و هوای بهتری در کره زمین ها حاکم شده و اثرات گاز های گلخانه‌ ای کاهش می یابد.

استفاده از کربنات کلسیم در این صنعت باعث افزایش کیفیت محصولات هم می شود و کاغذ هایی که در تولید آنها از این ترکیب معدنی بهره‌ برداری می‌ شود کیفیت و ماندگاری بالاتری دارند همچنین رنگ آنها سفید تر، درخشان تر و شفاف تر می باشد.

تولید کاغذ از کربنات کلسیم

انواع کربنات کلسیم مخصوص کاغذسازی

انواع کربنات کلسیم مخصوص صنعت مقوا سازی در نمونه‌ های کربنات کلسیم طبیعی و کربنات کلسیم رسوبی معرفی می‌ گردند؛ کربنات کلسیم که با نام تجاری طبیعی و معدنی معرفی می گردد در واقع همان فرآورده ای است که از آسیاب کردن سنگ های طبیعی تولید شده استف این ترکیبات به دلیل قیمت ارزانی که دارند در تولید کاغذ کاربرد فراوانی به خود گرفتند.

کربنات کلسیم رسوبی که با استفاده از واکنش های شیمیایی تولید می شود نمونه دیگری از مواد اولیه مورد استفاده در این صنعت است، این ترکیبات درجه خلوص بیشتری داشته و رنگ شفاف تر و سفید تری را به خود اختصاص می‌ دهند و به همین دلیل در برخی موارد برای تولید کاغذ های حساس و باکیفیت از این ترکیبات به جای کربنات کلسیم طبیعی استفاده می شود.

خرید کربنات کلسیم مخصوص صنعت مقوا

کاربرد ها و مزیت های پودر کربنات کلسیم در صنعت کاغذ سازی بسیار قابل توجه می باشد و همان طور که اشاره کردیم در حال حاضر کارخانه‌ های تولید مقوا در سراسر جهان بر این تلاش اند که حدود ۸۰ درصد از مواد تشکیل دهنده این ترکیبات را از پودر کربنات کلسیم تشکیل دهند و از آنجایی که کیفیت و نوع کربنات کلسیم مورد استفاده نیز در این میان اهمیت دارد کارخانه های تولید کاغذ باید خرید کربنات کلسیم مخصوص مقوا را با دقت و توجه زیادی به انجام برسانند زیرا در صورت بی کیفیت بودن مواد اولیه و یا تطابق نداشتن با سفارش خط تولید، ممکن است مشکلات بسیار زیادی در تولید کاغذ ایجاد گردد.

علاوه بر این، کیفیت مواد معدنی و مواد اولیه و سازگاری دقیق آنها با سفارشات و زمان تحویل و همچنین قیمت عامل مهمی در خرید این محصولات هستند و در واقع خرید کربنات کلسیم باید از واحد های تولید کننده و عرضه کننده معتبری انجام شود تا تمامی صنعتگران فعال در این زمینه به هدف های مثبت خود دست یابند؛ برای خرید این ترکیب، شما مشتریان گرامی می توانید شرکت اروشا پودر را انتخاب کرده و بهترین محصولات را در اختیار بگیرید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 40

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

اگر در جستجوی مواد اولیه با کیفیت هستید

ما اینجا هستیم تا بهترین فرآورده های معدنی میکرونیزه را در اختیار شما قرار دهیم

گروه صنعتی کارخانجات آروشا، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فرآورده‌های معدنی با کیفیت در ایران، با تمرکز بر تولید محصولات با کیفیت و استفاده از فناوری‌های پیشرفته، در صنایع مختلف فعالیت می‌کند. این گروه صنعتی با داشتن کارخانجات و واحدهای تولیدی مجهز و تیم متخصص، توانسته است به عنوان یکی از مراکز پیشرو صنعت معدن و فرآورده‌های معدنی در ایران شناخته شود.