یافته های علمی برای استفاده از بنتونیت در گندله سازی

4.9
(43)

یافته‌ های علمی برای استفاده از بنتونیت در گندله سازی حاکی از آن است که این ترکیبات اثربخشی و هزینه نسبتاً کمی دارند و به عنوان قابل قبول‌ ترین اتصال دهنده می‌ توانند در این صنعت به بهره‌ برداری برسند؛ در حال حاضر با توجه به اهمیت صنعت گندله سازی و فضای رقابتی ایجاد شده در این صنعت مهم، بهینه ‌سازی انتخاب اتصال دهنده‌ ها از اهمیت فوق العاده برخوردار می ‌باشد و دقت و تمرکز در آن توجیه اقتصادی خوبی را فراهم می‌ آورد، به همین دلیل برخی از فعالان صنعتی برای بهینه ‌سازی روش‌ های تولیدی و داشتن حداقل قیمت فروش برای تولیدات خود از این فراورده‌ های معدنی استفاده می‌ کنند.

آنالیز فیزیکی بنتونیت چاه ارت

Measure Element
300-700 Water absorption
22-25 Swelling    ml/gr2
4-8 Humidity    %
86 Montmorillonite    %
100-110 Cation exchange capacity   mEq/100mgr

یافته های علمی برای استفاده از بنتونیت در گندله سازی

سهم بنتونیت در گندله سازی

بنتونیت در قالب سازی و ریخته‌گری حکم یک ترکیب افزودنی چسبنده را ایفا می ‌نماید، این ترکیبات در گندله ‌سازی سنگ‌ های آهن هم، سهم مهم و نقش پررنگی را بر عهده گرفتند به طوری که در حال حاضر بیشتر کارخانه‌ های گندله سازی، این فرآورده‌ های معدنی را به عنوان اتصال دهنده اصلی می‌ شناسند؛ این ترکیبات به گندله‌ ها خواص ویژه ‌ای می ‌بخشند و از آنجایی که قیمت کمی دارند، می ‌توانند صرفه اقتصادی خوبی را فراهم نمایند.

به کمک بهره‌برداری از بنتونیت، سنگ آهن ریز به گندله های کروی شکل تبدیل می ‌شوند که برای استفاده در کوره‌ های ذوب آهن و برای تولید آهن اسفنجی به عنوان ماده خوراک قابل قبول هستند، سهم و نقش بنتونیت در این صنعت چنان اهمیت دارد که کیفیت آن می‌ تواند به میزان چشمگیری بر مسائل مالی کارخانه‌ های گندله سازی تاثیر گذار باشد.

تولید و فروش عمده بنتونیت

بنتونیت معمولاً برای بهبود قدرت فشرده سازی گندله‌ های متراکم شده در صنعت تولید فولاد و آهن به کار گرفته می‌ شود تا بتواند تحت فرایند های خاصی از جمله استخراج آهن بدون آسیب باقی بماند؛ بر مبنای همین پارامتر و اهمیت استفاده از این فرآورده‌ ها در دیگر صنایع در حال حاضر تولید و فروش عمده بنتونیت جزو فعالیت‌ های ضروری و تجاری پراهمیت محسوب می‌ گردد.

گروه صنعتی آروشا پودر با شناخت نیاز بازار و میزان مصرف این فرآورده‌ ها به صورت سالانه در حال حاضر یکی از بزرگترین تامین کنندگان به شمار می ‌رود و انواع این محصولات را متناسب با نیاز صنعتگران و با ویژگی‌ های درخواست شده ارائه می ‌نماید؛ برای توسعه اقتصادی فرایند های تولیدی خود حتماً با مشاورین این شرکت ارتباط بگیرید.

نظرسنجی واحد فروش:

آیا با کاهش قیمت محصولات شرکت موافق هستید؟ (از 1 تا 5 امتیاز دهید)

میانگین نظر موافقین: 4.9 / 5. تعداد موافقین : 43

با تکمیل این نظرسنجی به توسعه صنعت کشور کمک نمائید.

جدیدترین اخبار سایت

اگر در جستجوی مواد اولیه با کیفیت هستید

ما اینجا هستیم تا بهترین فرآورده های معدنی میکرونیزه را در اختیار شما قرار دهیم

گروه صنعتی کارخانجات آروشا، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فرآورده‌های معدنی با کیفیت در ایران، با تمرکز بر تولید محصولات با کیفیت و استفاده از فناوری‌های پیشرفته، در صنایع مختلف فعالیت می‌کند. این گروه صنعتی با داشتن کارخانجات و واحدهای تولیدی مجهز و تیم متخصص، توانسته است به عنوان یکی از مراکز پیشرو صنعت معدن و فرآورده‌های معدنی در ایران شناخته شود.